niedziela, 18 grudnia 2011

kursik jak zrobić wieniec Świateczny z gałązek świerku

Poranna kawa:) Od rana porządki domowe, zakupki i mocowanie wieńca po zyrandolem. U nas w mieszkaniu to nawet zyrandol i klamka nie jest łysa. Wszyscy maja na sobie dekoracje świąteczne, a juz samo moje mieszkanie zaczyna wyglądać jak chatka Mikołaja.Hehe Poniżej opiszę jak zrobic tani i nawet łatwy wieniec ozodbę drzwi lub jak u mnie zydrandola w pokoju. Potrzebujemy :
Drut( ten zielony)
Gałazki świerku, tuji, jodły - u mnie każdego po troszku,
ozodoby - np.pierniczki,
czerwone kokardy,
żyłka lub wstązka do przymocowania wieńca,
Klej na ciepło.
Oddzielamy gałazki.

Bierzemy po trzy gałązki i owijamy mocno drutem. Dodajemy kolejne trzy gałązki np Tuji okręcając jednoczesnie wianek z każdej strony- dzieki temu wianek bedzie puchaty a nie płaski z jendej strony.I tak dalej i tak dalej, na przemiennie uzywając róznych gałązek. Na koniec gdy juz osiagniemy idealna dla nas wielkość wieńca, mocno wiążemy oba końce.


Teraz ozdoby:) Ja dałam wycięte i pozłocone figurki z masy solnej oraz przykleiłam kokardy. Szyszka jak widać szcześliwa i mi pomaga aż boję się mysleć co będzie z choinka i bombkami przy tych zwierzetach!:D

I gotowe!


I gotowe!
A teraz zabawa:)Przekazuję dalej zgodnie z zasadmi konkursu:)

1) Musisz posiadać blog.
2) Pierwsze 3 osoby, które umieszczą pod tym wpisem komentarz, w którym zgłoszą chęć wzięcia udziału w zabawie, otrzymają ode mnie mały ręcznie robiony upominek, który wyślę w ciągu 365 dni.
3) Osoba zgłaszająca się organizuje taką samą zabawę u siebie i daje szansę trzem osobom na prezent wykonany przez siebie.
4) Każdy blogowicz może 3 razy uczestniczyć w takiej zabawie.
:) buziaki a preznet dla 3 osób to niespodzianka:)