piątek, 10 stycznia 2014

Jak zrobić aniołka walentynkowego

Witajcie:) kawa w kubku jest więc mogę do Was napisać:) Tak to już jest, że w życiu się na coś ciągle czeka:) Już jest po świętach, więc czekamy na Walentynki. Na tę okazje mam dla Was kursik na anioła w kolorach które mi  się kojarzą z miłością:) Kolor ten jest osiągnięty dzięki barwnikom spożywczym.
barwnik spożywczy pomarańczowy
Lakier do paznokci lub farbka
brokat, wsuwka, drucik
Robimy dwie masy solne. Do drugiej dodajemy barwnik spożywczy według uznania ja dałam szczyptę. Rozpuszczamy go wcześniej w wodzie, którą dodajemy do wyrabiania masy solnej. Za pomocą serduszka wycinamy skrzydełka, z kulki główka a z wałeczka włosy. Na koniec dajemy drucik- zawieszkę oraz odciskamy buzię przy pomocy wsuwki:)

Gotowego aniołka suszymy w  niskiej temperaturze, ponieważ barwnik może nam się spiec i będą plamki. Polecam ok 100 stopni przez ok 1,5 h. Aż będzie twardy! A teraz malowanie!
Ja suchym pędzlem robiłam przecierki białą farbką. A lakierem do paznokci w przebojowym kolorze serduszka:) Na sam koniec lakierowałam i obsypałam brokatem. Oczka malowane po wyschnięciu lakieru żelopisem
I gotowe! Pozdrawiam gorąco! Aha..jutro losowanie Candy:)