środa, 16 października 2013

Aniołki gipsowe, odlewy

Odlewy gipsowe..takie fajne, takie proste, a jak przychodzi co do czego to albo nam pęka, albo nie chce wychodzić z foremki:) Kiedyś się bawiłam odlewami gipsowymi, zazwyczaj robię je na choinkę.
Jaki gips najlepszy? Moim zdaniem ceramiczny, jest śnieżnobiały, tani i szybko schnie.Do kupienia na allegro w woreczkach 2 kg.
Gips zawsze dodajemy do wody nie na odwrót! Proporcje to 2:1 (2 szklanki gipsu ) Ale zawsze dosypuję na oko, aby powstała konsystencja troszkę rzadsza niż śmietana. Mieszamy delikatnie, żeby nie napowietrzyć masy, bo potem będziemy mieć brzydkie bąbelki na aniołkach. Dokładnie wymieszany gips przelewamy do foremek. Cena foremki ok 20 zł na allegro. Możemy dodać metalowe spinacze lub sznureczki, jeśli chcemy aby aniołki wsiały na choince:) Wyciągamy aniołki jak gips całkiem wyschnie (przewracamy foremkę na ręcznik i delikatnie klepiemy) zazwyczaj po 2 h już jest dość twardy ale idealna biel uzyskuje po 24h. Wtedy możemy malować aniołki farbami. Polecam akryle ale każde inne będą super:)
Jeśli aniołki nam się łamią przy wyciąganiu to albo gips nie jest suchy albo naszą foremkę musimy posmarować czymś. Polecam na palec krople żelu do mycia, mydła w płynie itp i troszkę rozsmarować po foremkach.:)Facebookowy konkurs:)

Witajcie:) Zazwyczaj robiłam Candy na blogu, tym razem zapraszam osoby mające facebooka do siebie:) Jeśli nie posiadasz owego to nic straconego! Umieść banerek z linkiem do Facebooka i zostaw komentarz pod notką:) Losowanie 26 go wieczorem:))) Powodzenia!!