poniedziałek, 28 października 2013

Jak zrobić stroik na Święto Zmarłych

Witajcie, poniedziałek witam z kawą i bardzo dobrym nastrojem. Wczorajszy dzień spędziłam na ogarnianiu mieszkania i robieniu stroików na Wszystkich Świętych. Co roku wykonuje sama stroiki, ponieważ są bardzo proste, a wykonanie takiego stroika jest dużo dużo tasze niż kupno przy cmentarzu, a wiemy jakie ceny tam są:) Co potrzebujemy?: 
Gąbka florystyczna-mokra (ok 2zł )
Drut (ok 2zł )
klej na gorąco ( 1zł )
sztuczne kwiaty- parę gorszy zależy co chcemy
Iglaki ( do kupienia przy cmentarzu, w hurtowni, ok 3zł )
Najpierw musimy zamoczyć naszą gąbkę florystyczną na parę h . Potem ucinamy ją do dowolnej wielkości, zależy jak duży chcemy stroik. Owijamy go reklamówką- aby nam nie ciekło, przewiązujemy drutem.
Iglaki ucinamy i wbijamy na około stroika. Nie przejmujmy się, ze mamy mało gałązek, potem to zamaskujemy:) Gdy stroik jest wypełniony, robimy małe zakładki z drucika i dokładamy w miejsca "łyse"  Teraz pora na kwiaty, przyklejamy drucik od spodu kwiatka. Teraz możemy wbijać w gąbkę kwiaty. Co możemy dodać do stroików jeszcze?: Możemy dodać kokardy, jarzębinę, kasztany, głóg, róże z liści, szyszki itd. Zapraszam do obejrzenia kompozycji z tamtego roku. Pokazałam przykładowy prosty, skromny stroik, jeszcze go mam zamiar dzisiaj upiększyć, ale myślę, że troszkę zainspiruję do wykonania własnych dekoracji.